CHARTER TKJET
TARKIM TECHNIC
FLIGHT ACADEMY
BEEJET
GOLD AIR
AIRCRAFT MANAGEMENT
Hakkımızda

1971 yılında Uçak Bakım Onarım amaçlı  kurulan TARKİM, 1994 yılında Hava Taksi faaliyetlerine başlamış ve 1996  yılında ise havacılık eğitimleri de vermeye başlayarak Türkiye’nin ilk özel uçuş okulu ünvanına sahip olmuştur.Havacılıktaki 45 yılı aşkın tecrübesi ile bugün, hava taksi ve bakım onarım alanlarında üstün kaliteli hizmetlerine devam ederken havacılık eğitimlerinde de ,her zaman uluslararası standartlarda ileri düzey teorik bilgi ve uçuş eğitimleri vererek sektörün ihtiyacı olan nitelikli pilotları yetiştirmeyi  görev edinmiştir. “İnsana ve havacılığa nasıl daha iyi hizmet verebilirim?” sorusu ise her zaman TARKİM’in yol göstericisi olarak yer almaktadır.


İstanbul , Adana ve Çorlu’daki tesislerinde bugüne kadar yüzlerce pilotu sektöre kazandıran TARKİM, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan kurs onayı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden onaylı Uçuş Eğitim Organizasyonu (FTO) yetki belgesi ile Hususi Pilot Lisansı (PPL(A)) eğitiminden, Ticari Havayolu Taşımacılığı Pilot Lisansı (ATPL(A)Frozen) eğitimi dahil olmak üzere tüm eğitimleri vermektedir. Ayrıca pilot lisans tazeleme, pilot lisans çevrimleri, eğiticinin eğitimi ve heliport eğitimleri gibi diğer konularda da TARKİM sizlere yardımcı olmaktadır.


Türkiye’nin Genel Havacılık ve Sportif Havacılık alanındaki eksiklerini gören TARKİM, ülkenin birçok noktasında havacılık faaliyetleri yaparak sivil havacılığın gelişmesi konusunda her zaman başrol oynamıştır. Her geçen yıl sektördeki yenilikleri takip ederek uygulayan, emniyet ve kalite anlayışını her zaman en üst seviyede tutan TARKİM, ihtiyaç anında duyulabilecek her türlü uçak alım satımı, operasyon ve teknik hizmetler konusunda da uzun yıllardır edindiği tecrübeleriyle sizlerin hizmetindedir.