CHARTER TKJET
TARKIM TECHNIC
FLIGHT ACADEMY
BEEJET
GOLD AIR
AIRCRAFT MANAGEMENT
Genel ve Sportif Havacılık

Dünya’nın her yerinde havacılık otoriteleri havacılık sektörünü 3 ana kategoriye ayırır:


  1. Genel Havacılık
  2. Hava Taksi
  3. Havayolları

Dünya ortalamasında genel havacılık uçakları toplam uçak sayısının yaklaşık yüzde 60’ını oluştururken Türkiye’de bu oran yüzde 2 civarındadır. Tarkim Havacılık, Türkiye’nin genel havacılıktaki eksiklerini görmekte ve ülkenin birçok noktasına uçuş faaliyetleri yaparak bu eksikliği bir nebze gidermeye çalışmaktadır. Tıpkı yurtdışında olduğu gibi artık ülkemizde de yüzlerce küçük uçağın uçtuğu, her noktaya ulaşım imkânının sağlandığı günleri görmek çok yakın…


Tarkim, Genel Havacılık alanında ihtiyacınız olan her türlü uçak alımı, operasyon ve teknik hizmetlerde uzun yıllardır edindiği tecrübesiyle daima yanınızda olacaktır.


Tarkim Havacılık, dünyada birçok ülkede kullanılan microlight, yelken kanat, yamaç paraşütü gibi sportif hava araçlarında profesyonelleşmiştir. Dünyada üretilen sportif ve diğer hava araçlarının tasarım kriterlerini, performansını ve aerodinamik karakteristiklerini yakından inceleyen Tarkim, uluslararası alanda da önemli bir yer edinmiştir. Tarkim Havacılık’ın on beş yıllık tecrübesi hava taşımacılığına olduğu kadar sportif havacılığa da katkıda bulunmaya devam etmektedir.


Tarkim, Genel ve Sportif havacılık faaliyetleri için kurduğu Sapanca tesisinde şenlikler, festivaller ve paraşüt-microlight şampiyonaları düzenleyerek hem havacılık tutkunlarını bir araya getirmekte hem de ilçe tanıtımına ve kalkınmasına katkı sağlamaktadır.


TARKİM Havacılık bu anlamda attığı adımları geliştirmekte ve Sapanca tesisini daha da geliştirip, güzelleştirerek insanların ilgisini sportif havacılığa çekmek amacıyla Sapanca tesisi dahilinde: restaurantlar, kafeteryalar, ufak bir otel, kiosklar inşaa etme aşamasında olup, çim pistin yenilenmesi, tesisin restorasyonu ve yeni eğitim binalarının inşaat çalışması halihazırda sürmektedir. Gerekli bütün işlem, proje ve başvurular tamamlanmış olup yetkili makamlardan izin çıkması beklenmektedir. Bütün bu çalışmaların da microlight eğitimlerinin başlayacağı 2016 mayıs ayına kadar tamamlanması ve büyük bir açılışla Türkiye genel ve sportif havacılığının gözde merkezlerinden biri haline getirilmesi öngörülmektedir.