CHARTER TKJET
TARKIM TECHNIC
FLIGHT ACADEMY
BEEJET
GOLD AIR
AIRCRAFT MANAGEMENT
Uçak Alımı

Özel Jet seçimi ve siparişi, profesyonel bir ekip gerektiren bir uzmanlık alanıdır. Özel Jet, satın almakla orada işi bitmeyen, takip eden evrelerde işletme faaliyetleri çok karmaşık ve ciddi organizasyon gerektiren bir süreçtir. Türk Sivil Havacılığı tabii olduğu Avrupa Sivil Havacılık otoritesinin (EASA) kurallarını uygulamaktadır. Bu kapsamda zaten çok teknik bir konu olan hava aracı işletmesi hem daha pahalı hem de daha karmaşık ve uzmanlık gerektiren bir hale gelmiştir. 


TARKİM Havacılık 1996 yılından bu yana T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı TR-AT-018 ruhsat numarası ile Uçak-Bakım-Onarım, Uçuş Akademisi ve Hava Taksi olarak filosundaki kısa, orta ve uzun menzilli toplam 8 adet iş jetiyle Türkiye’nin en büyük filosu ile hizmet vermektedir.


TARKİM Havacılık, yıllara uzanan tecrübe ve bilgisi ile özel jet sahibi olmak isteyen iş ortaklarına bu konuda destek vermeye devam etmekte ve özel jetlerin satın alma sürecinden başlayarak, operasyona başlamasına kadar olan süreçte uçak sahibine tam destek vermektedir. Uçak sahibi bu süreçte bilgi sağlama dışında hiç bir sürece dahil olmamanın huzur ve konforunu yaşamaktadır.


TARKİM Havacılık tesciline alınan özel jetlerine tecrübeli ve uzman ekibi ve Türkiye’nin en büyüğü olan 8 uçaklık geniş filosunun sağladığı fiyat avantajına ilave olarak üreticilerle olan yıllara ve güvene dayanan ilişkileri sayesinde, uçak sahibi adına piyasada oluşabilecek en uygun ücretleri temin etmekte, satın alma öncesi gerekli inceleme ve testleri gerçekleştirmekte ve sigorta poliçeleri üzerinde müzakereler yaparak (yakıt, sigorta ve yer hizmetleri bunlardan sadece bir kaçıdır) genel toplamda iş ortaklarına eksiksiz yönetim ve işletim hizmeti vermektedir.


 


  • İş ortaklarımızın kullanım ve ihtiyaçlarına en uygun olan ve tercih etmeleri gereken özel jet modelinin belirlenmesi,

  • Uçak tipine en uygun ve en tecrübeli ekiplerin oluşturulması ve bu personel ile ilgili tüm işlem ve takiplerin yapılması

  • Uçağın yurt dışından gelişi ile ilgili tüm teknik, gümrük ve ithalat işlemleri ve SHGM’den(*) ithalat onay izinlerinin alınması

  • SHGM’den(*) uçağın ülkeye gelmesi için ferry uçuş müsaadelerinin alınması

  • SHGM’den(*) uçağın Türk Sivil Havacılığına tescil işlemlerinin yapılması

  • SHGM’den (*)Uçuşa elverişlilik sertifikasının alınması

  • SHGM’den(*) uçağa ait Gürültü sertifikası ve özel yetkilerin alınması (RVSM, RNAV vb.)

  • SHGM’den(*) uçağa ait tüm manuellerin hazırlanması ve onaylarının alınması. (OM A-B-C-D, Bakım Manueli, Minumum Teçhizat Listesi, Bakım Yönetimi, Uçuş Emniyet Manueli, Güvenlik Manueli, Ağırlık ve Denge formları vb.)

 


Özet olarak; tercih edilen özel jetin satın alma aşamasından teknik kabulüne, satın alınan yerden merkez üssüne uçurulmasından, gümrük kabulü ve tescil işleminin yapılmasına, tüm ulusal ve uluslararası mevzuata uyumun sağlanmasından uçuş ekibi oluşturulmasına, teknik bakım anlaşmalarından uçuş planlama hizmetlerine, sigorta işlemlerinden rutin uçuş hizmetlerine kadar tüm hizmetler eksiksiz olarak Tarkim Havacılık tarafından sağlanır ve uçak sahibine yalnızca tarafımızca sunulacak olan uçuş keyfini doyasıya yaşamak kalır.