CHARTER TKJET
TARKIM TECHNIC
FLIGHT ACADEMY
BEEJET
GOLD AIR
AIRCRAFT MANAGEMENT
Uçak Yönetimi

Tarkim Havacılık tüm operasyonlarını uçuş emniyetinden ve güvenliğinden asla taviz vermeden yerine getirmektedir. Her uçuşun başarılı, yüksek emniyet ve güvenlik seviyesinde yerine getirilmesi için uzman ve deneyimli kadrosu ile siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.


Birinci önceliğimiz uçuş emniyeti ve güvenliğiniz;


Tarkim Havacılık’a yılların (1996’dan beri) kazandırmış olduğu deneyimler ve uluslararası havacılık güvenlik mevzuatlarına dayanarak oluşturduğu güvenlik sistemi aşağıdaki programları içermektedir:


 • Güvenlik Yönetim Sistemi / Safety Management System (SMS)
 • Acil Durum Sorumluluk Programı / Emergency Response Program (ERP)
 • Kalite Yönetim Sistemi / Quality Management System (QMS)

Güvenlik Programının uygulanmasında;


 • Güvenlik Müdürü
 • Kaza Önleme Uçuş Emniyet Müdürü
 • Güvenlik ve Kaza Önleme Uçuş Emniyet Manueli,
 • Deneyimli Kaptan pilot ve Uçak Mühendislerinden oluşan Kaza Önleme ve Uçuş emniyet kurulu,
 • Risk matrislerini tanımlayıp gerekli önlemlerin alınması
 • Tüm Uçuş ekipleri, Teknik ve yer çalışanlarına periyodik aralıklarla verilen gerekli eğitimler ile   takip ve kontrol mekanizmasını oluşturmaktadır.

UÇUŞ EKİBİ EĞİTİMLERİMİZ


Tarkim Havacılık olarak müşterilerimizin güvenliği ve emniyeti için kadromuzda bulunan tüm ekiplere uçuş emniyeti ve güvenliği konularında gerekli bütün eğitimleri vererek havacılık kabiliyetleri konusunda uzman olmalarını sağlıyoruz.


Uçuş ekibi eğitimlerimiz şunları içermektedir;


 • Uçak tip sertifikası eğitimleri (Her 12 ayda bir partneri olduğumuz uluslararası eğitim merkezlerinden yer ve simülatörde gerçekleştirilen eğitimlerdir.)
 • Operasyonlar ile ilgili özel eğitimler (RVSM, RNAV, PRNAV, CRM, DGR, Winter Operation, İlk Yardım, Özel Meydan Eğitimleri)
 • Emergency and Safety Equipment Training (Her 12 ayda bir uçak tipinde EASA tarafında yetkilendirilmiş yurt dışından getirilen tecrübeli kaptan pilot (examiner) tarafından verilmektedir.)
 • Hat kontrol eğitimleri (Her 12 ayda bir uçak tipinde EASA tarafında yetkilendirilmiş yurt dışından getirilen tecrübeli kaptan pilot (examiner) tarafından uçakta verilmektedir.)
 • Operatör yeterlilik eğitimleri – OPC (Her 6 ayda bir uçak tipinde EASA tarafından yetkilendirilmiş yurt dışından getirilen tecrübeli kaptan pilot (examiner) tarafından uçakta verilmektedir.)
 • Yıllık uluslar arası prosedürler eğitimi,
 • Özel meydanlara iniş-kalkış eğitimleri. (Samedan, Inssburg vb..)

Ayrıca, Tarkim Havacılık kendi uçucu personeli dışında sektördeki diğer havataksi şirketlerine hat kontrol ve operatör yeterlilik eğitimleri için bünyesinde yer alan tecrübeli kaptan pilotlarını eğitmen olarak tahsis etmektedir.


 PİLOTLARIMIZIN MINIMUM YETERLİLİKLERI NELERDİR?


 •  EASA ve SHGM’lüğü tarafından zorunlu tutulan tüm eğitimleri tamamlamak.
 • Kaptanlar için en az 8.000 saat toplam uçuş deneyimi (bu toplam saatin 4000 saati özel jetlerde)
 • Tüm Kaptan ve yardımcı pilotlar her sene sağlık testlerinden başarı ile geçmek zorundadır.
 • Her 12 ayda bir kez sektörün en iyi eğitim merkezlerinden herhangi birinde simülatör eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamak.  

Not; Uçağınızın personelinin bütün sorunları ile Tarkim Havacılık olarak biz ilgilenerek sizlerin vakit kaybı yaşamasına da engel olmaktayız


 


UÇAGINIZIN GÜVENLİĞİ VE HANGARLAMA HİZMETLERİMİZ


Tarkim Havacılık’ın operasyonunu yaptığı uçakların güvenliği için özel güvenlik prosedürleri ve limitleri uygulamaktadır. Bu kapsamda 7/24 kendi hangarımızda uçaklarımıza güvenlik hizmetini kendi eğitimli personelimiz ile sağlamaktayız.


UÇAK VE UÇUŞ OPERASYON STANDARTLARIMIZ


Tüm uçaklarımız Tarkim Havacılığın SHGM tarafından yetkilendirilmiş ve deneyimli personeli ile gerekli kontrolleri yapılarak operasyona hazır hale getirilmektedir.


Yine personelimiz tarafından tüm uçaklarımız EASA, SHGM yasal gerekliliklerine uygun olarak en yüksek uçuş emniyeti ve kalite standartlarında uçuşa hazır hale getirilmektedir.


SHGM’lüğü tarafından sertifikalandırılmış şirketimiz kalite ve teknik yetkilileri aracılığı ile gerçekleştirilen aylık şirket içi denetlemeler ve SHGM’lüğü denetçileri tarafından her 3 ayda bir yapılan denetlemelere uçağın hazır hale gelmesi ve bu seviyenin korunması sağlanarak tüm uçaklarımızda yüksek kalite ve emniyet standardizasyonu sağlamaktadır. 


Uçaklarımızda tüm bakım gereksinimleri ve takipleri 7/24 ilgili teknik personelimiz tarafından izlenmekte ve sıfır hata mantığı çerçevesinde titizlikle yapılmaktadır.


ALT YÜKLENİCİLERİMİZ


TARKIM Havacılık Türkiye’nin en geniş havataksi filosuna sahip olmasından ötürü yapmış olduğu toplu anlaşmalar neticesinde dünyanın en kaliteli altyüklenicileri ile birlikte en uygun maliyet ve en yüksek kalite standartlarında müşterilerine hizmetler sunmaktadır.


 


MALİYET KONTROL SİSTEMİMİZ


İşletmeler, globalleşen dünyada rekabet etmek ve faaliyetlerini sürdürebilmek için maliyetlerini minimize edip, gelirlerini maksimuma çıkarmak zorundadırlar. İşletmeler kârlarını arttırırken satış fiyatlarını değiştirme konusunda dış piyasaya bağımlıdır ve bunu etkileme güçleri çok azdır. Bu nedenle, kârı artırmanın en güzel yolu maliyetlerin azaltılmasından geçmektedir. Maliyetlerin kontrolü için ise, işletmede maliyet sisteminin iyi bir şekilde kurulup işletilmesi gerekir. TARKİM Havacılık kendi içerisinde oluşturduğu maliyet kontrol sistemi ile Hava Taksi giderlerini mümkün olan en yüksek seviyede minimize etmektedir. TARKİM Maliyet Kontrol departmanı  Hava Taksi maliyet denetiminin oluşturulmasında kendine özgü süreçler oluşturmuştur. TARKİM maliyet kontrol süreci dört ayrı yetkili birim tarafından takip edilmekte ve gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleşecek tüm operasyonlar için çoklu kontrol sistemi kullanmaktadır. TARKİM maliyet kontrol sistemi geleneksel hava taksi maliyet kontrol sistemleri ile karşılaştırıldığında mevcut uçak işletici şirketlerinin her zaman bir adım önünde durmuştur.